3X3

Odsłon: 1329

Marek Lembrych

LUBELSKIE CUP 3X3 2021 zakończone!

11 września 2021 r. w samym centrum Lublina - na Placu Teatralnym przed Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbył się turniej finałowy koszykówki ulicznej pn.: LUBELSKIE CUP 3x3 2021. W turnieju udział wzięło 9 drużyn w kategorii U-18 i 14 drużyn w kategorii OPEN. Turniej jak poprzednie rozegrany był w FORMACIE FIBA 3x3.

Dzięki Partnerstwu Województwa Lubelskiego oraz marki „Lubelskie Smakuj Życie!” udział w zawodach był bezpłatny. Prawo udziału w turnieju finałowym uzyskało po 8 najlepszych drużyn z turniejów eliminacyjnych. Dodatkowo drużyny, które wystąpiły w tym samym składzie w dwóch turniejach eliminacyjnych otrzymały BONUS – prawo gry w turnieju finałowym.

W kategorii U-18 rywalizowało 9 drużyn (33 zawodników), eliminacje odbyły się w trzech grupach, następnie sześć najlepszych ekip awansowało do dalszej fazy rozgrywek, gdzie systemem pucharowym wyłoniono zwycięzców turnieju. Ostatecznie, z kompletem zwycięstw turniej wygrała drużyna "Pozytywne porycie". Drugie miejsce, z jedną porażką w całym turnieju, zajęła drużyna "Taco wtorek". Trzecie miejsce przypadło w udziale drużynie "Tsunami Lublin".

W kategorii OPEN rywalizowało 14 drużyn (56 zawodników) podzielonych na 4 grupy. Do ósemki turnieju awansowały po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy. Zwycięzcą turnieju z kompletem zwycięstw została drużyna "Athletic Training", który w finałowym starciu nie dał szans rywalom, drużynie "Tst Basket" (wygrana 17:10). Mecz o trzecie miejsce wygrała drużyna Camaro Zamość, która pokonała ekipę "Podnogo" (wygrana 20:17).

Podczas finałowego turnieju odbył się również konkurs "LOTTO konkurs rzutów za 3 punkty", w którym udział wzięła rekordowa liczba 33 zawodników. Ostatecznie zwycięzcą został Kamil Kluczek z Zamościa (w turnieju zagrał w drużynie „Olszynka” z Warszawy).